Zespolony Strop Gęstożebrowy VECTOR

W poprzednim artykule zajęliśmy się tematem stropów FILIGRAN. Jednak zaznaczyliśmy tam, że rozwiązanie to posiada znacznie lepsze alternatywy. Jedną z nich jest Zespolony Strop Gęstożebrowy VECTOR, o którym piszemy dziś.

KOP_1929.jpg.jpgWarto zacząć od tego, że jest to nowy na rynku rodzaj stropu. Łączy w sobie zalety belkowo-pustakowych systemów stropowych jak TERIVA oraz stropów typu FILIGRAN. Co ważniejsze, w VECTORZE wyeliminowano wady wymienionych wyżej rozwiązań.

Najważniejszą cechą jest niski koszt oraz niezwykle krótki czas wykonania. Zachowujemy przy tym wysokie parametry nośności, a także dźwiękoizolacyjności.

Budowa stropu

Zespolony Strop Gęstożebrowy VECTOR jest panelem o wysokości 4 cm oraz szerokości 60 cm. Płyty posiadają trwałe zbrojenie. Jest to zatopiona centralnie stalowa kratownica. Element ten znacząco ułatwia instalację paneli na placu budowy. Jednak idealny poziom wzmocnienia otrzymujemy dopiero w momencie wylania warstwy nadbetonu. Ponadto, kratownica umacnia połączenie nadbetonu z panelem. Płyty stropu VECTOR zostały zaopatrzone w tzw. warstwę sczepną. Element ten wzmacnia dodatkowo połączenie między warstwami.

Kilka istotnych faktów 

Decydując się na Strop VECTOR nie ma konieczności indywidualnego projektowania konstrukcji do każdego pomieszczenia z osobna.

Strop ten charakteryzuje naprawdę niska masa własna prefabrykatu. Daje to możliwość przetransportowania w jednym ładunku nawet do 200 m2 stropu.

Montaż Stropu VECTOR nie wymaga wykorzystania sprzętu ciężkiego. Do tego celu wystarczy użycie samochodu z HDS.

W konstrukcji tego stropu wyeliminowano kilka elementów. Podczas instalacji nie stosuje się pustaków stropowych, co charakteryzuje stropy TERIVA. Ilość elementów zredukowano do minimum. Dlatego strop nie wymaga także dodatkowego zbrojenia, jak w przypadku stropów typu FILIGRAN. Dzięki temu znacznie zmniejszony został czas montażu, a klient w cenie stropu belkowo-pustakowego otrzymuje zwarty monolit.

Najważniejsze! Zespolony Strop Gęstożebrowy VECTOR podczas targów BUDMA 2016 został nagrodzony Złotym Medalem MTP.

Prawda, że jest to idealne rozwiązanie?

Pozdrawiamy, Nowoczesne Budownictwo

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*